dinamo rijeka čop

U uzvratnim utakmicama četvrtog pretkola Europske lige Hrvatska je imala čak četiri predstavnika, pri čemu su Dinamo i Rijeka osigurali prolazak i plasman u grupnu fazu natjecanja.

Hajduk je na Poljudu dočekao Dnipro, koji je slavio 2:1 u prvoj utakmici odigranoj u Kijevu. Uzvratni je susret završen bez pogodaka, a Strinić je odigrao cijelu utakmicu za goste, dok su Kalinić i Bartulović ušli s klupe.

Rijeka je u Moldaviji potvrdila stečenu prednost iz prve utakmice te ubilježila još uvjerljiviju pobjedu protiv Šerifa. Nakon autogola Moreire u 29. minuti, Kramarić je netom prije odlaska na odmor povisio vodstvo Kekove momčad na asistenciju Leovca. Konačnih 3:0 postavio je Moises u 61. minuti.

Nogometaši Splita gostovali su kod Torina i minimalnim su se porazom oprostili od natjecanja. Jedini je pogodak na utakmici postigao El Kaddouri iz kaznenog udarca sredinom prvog poluvremena.

Dinamo je na Maksimiru poveo protiv Petrolula novim golom Čopa, u 22. minuti, da bi Albin poravnao na 1:1 nakon sat vremena igre. Pobjedu je hrvatskom prvaku donio Antolić duboko u sudačkoj nadoknadi, u posljednjoj akciji na utakmici.

Ždrijeb skupina Europske lige na rasporedu je u petak.