hajduk dinamo 2-3 preokret duje čop hernandez

Nogometaši Dinama ostvarili su dramatičnu pobjedu u velikom derbiju 7. kola Prve HNL lige. Slavili su na Poljudu 3:2 protiv Hajduka, iako su gubili nakon 90 minuta.

Svjedočili smo jednom od najuzbudljivijih hrvatskih derbija u povijesti. Činilo se da će Hajduk stići do pobjede kao i prošle godine u ovo vrijeme, a onda je Dinamo 0:2 preokrenuo u 3:2 u sudačkoj nadoknadi i stigao do pete pobjede u nizu protiv Splićana, javlja tportal. Utakmica o kojoj će se još mnogo pričati!

Utakmica na Poljudu počela je iznimno otvoreno, a već u drugoj minuti Soudani je izašao sam iskosa pred Kalinića, no njegov udarac pod gredu splitski je golman s lakoćom obranio. Hajduk je brzo odgovorio ‘modrima’ i to na najbolji mogući način. U 8. minuti Tino Sven Sušić sjurio se prema golu s lijeve strane, ušao u kazneni prostor i onda fantastičnim udarcem u suprotne rašlje matirao Eduarda.

Za više ovakvih članaka – klikni LIKE!

Nakon postignutog gola, Hajduk je odmah mogao udvostručiti prednost. Šimunović je izgubio kompas, pustio Mezgu da mu uzme loptu i izađe sam pred Eduarda, no portugalski golman obranio je nogom i tako spasio Dinamo.

Kako se prvo poluvrijeme bližilo kraju, tako je Dinamo počeo stvarati ozbiljne prilike. Duje Čop je u 30. minuti morao izjednačiti nakon dodavanja Soudanija, ali dopustio je da mu lopta prođe ispod noge dok je stajao sam ispred Kalinića. Splitski golman imao je i jedan gaf u 35. minuti, kada mu je ispala lopta u noge Soudanija, Alžirac je proigrao Brozovića no njegov udarac zaustavio je Maglica na gol liniji i tako osigurao svojoj ekipi prednost uoči odmora.

Drugi dio nije mogao početi bolje za Hajduk. U jednoj gužvi u 49. minuti najbolje se snašao Antonio Milić koji je snažnim udarcem ispod Eduarda zakucao loptu u mrežu te tako udvostručio prednost Splićana.

Dinamo se nije predavao i u 52. minuti Soudani je pogodio gornji dio grede. Osam minuta kasnije Bašić je izašao sam pred Eduarda i mogao je riješiti susret, no portugalski golman mu je obranio nogom. U 71. minuti ‘modri’ su konačno zabili. Soudani je proigrao Čopa, koji je skrenuo loptu i prevario Kalinića te tako vratio neizvjesnost u utakmicu.

U samoj završnici prava drama. Činilo se da Hajduk kontrolira susret, ali u prvoj minuti sudačke nadoknade Duje Čop zabio je svoj sedmi pogodak splitskom klubu otkad je odjenuo modri dres.

To nije bilo sve. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade čovjek koji je došao na posudbu iz Manchester Uniteda, Meksikanac Angelo Henriquez zabio je glavom iz blizine, a Soudani upisao i treću asistenciju te doveo Poljud na rub očaja.

Dinamo je ovim trijumfom pobjegao na velikih 9 bodova Hajduku i ostat će na vrhu lige i nakon sedmog kola.