Nogometaši Slaven Belupa prekinuli su niz od osam utakmica bez pobjede i slavili na gostovanju kod Rijeke s minimalnih 1-0 u utakmici 23. kola Hrvatske nogometne lige.

Strijelac pobjedničkog pogotka u 85. minuti bio je Ante Crnac na ubačaj Arbera Hoxhe, a jednake, ako ne i veće zasluge za trijumf Koprivničke momčadi na Rujevici ima i vratar Ivan Čović koji je imao niz sjajnih obrana.

Slaven Belupo je sa 32 boda privremeno skočio na četvrto mjesto, s bodom više i utakmicom više od petoplasirane Istre 1961. Rijeka je sa 28 bodova ostala na šestoj poziciji. Vodeći Dinamo ima 52 boda, osam više od splitskog Hajduka koji će u nedjelju (15 sati) gostovati na Maksimiru.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Gorica je svladala Lokomotivu sa 1-9, a pobjednički pogodak postigao je Kristian Fućak u  87. minuti. Gorica je drugom pobjedom u sezoni došla do 12 bodova te je i dalje prikovana za dno ljestvice. Lokomotiva je doživjela 12. poraz i sa 25 bodova ostala na osmoj poziciji.

Nogometaše Rijeke i Slaven Belupa su u subotu navečer dočekali teški uvjeti, sklizak teren, zbog snažne kiše koja je padala cijelim tijekom dvoboja. Unatoč tome, vidjeli smo vrlo zanimljivu utakmicu u kojoj je Rijeka bila nadmoćna, ali njezini igrači nisu uspjeli iskoristiti stvorene prilike.

Kad su u završnici prvog poluvremena uspjeli svladati gostujućeg vratara, pogodak Portugalca Danila Veige poništen je zbog zaleđa.

Već u 12. minuti je Čović bio na iskušenju kad je Matija Frigan sam krenuo prema njemu, ali si je dao predug for pa je ta prilika Riječana propala. U 32. minuti je Antonio Marin nakon udarca iz kuta pucao iz teške pozicije, s nekoliko metara, no i to je zaustavio vratar gostiju.

U drugom poluvremenu su Riječani još intenzivnije krenuli po pogodak. Pokušao je u 52. minuti Prince Ampem, no još jednom je Čović bio maestralan. U 70. minuti je vratara Slavena ukrotio pokušaj Hodže, a u 74. minuti ga nije uspio prevariti ni Adrian Liber nakon što je ispremiješao gostujuću obranu. U 76. minuti je pucao Banda, lopta je na putu prema mreži promijenila smjer, ali ni to nije iznenadilo Čovića.

Imali su svoje prilike i gosti, ali su u izglednim situacijama Perošević i Crnac loše reagirali te nisu uspjeli natjerati Labrovića na obranu.

Kad se činilo da će dvoboj završiti bez golova i bez pobjednika – šok za domaće navijače. S lijevog boka je ubacio Arber Hoxha u peterac, odlično je to pratio Ante Crnac, uklizao ispred Vukčevića i poslao loptu s nekoliko metara u mrežu.

Tako je momčad pod vodstvom Zorana Zekića došla do prve prvenstvene pobjede nakon listopada, a osme u ovoj sezoni.

Utakmicu na Rujevici sudio je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline.

Strijelac: 0-1 Ante Crnac (85)