U posljednjem susretu 24. kola SuperSport HNL-a Dinamo i Osijek su pred 5.100 gledatelja na stadionu Maksimir odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 55. minuti golom Ramona Miereza, a izjednačio je Bruno Petković sedam minuta kasnije.

Dinamo je ovim rezultatom povećao prednost na ljestvici, sada ima 12 bodova više od Hajduka, dok je Osijek, pod vodstvom novog trenera Borimira Perkovića, osvojio važan bod na neugodnom gostovanju.

Prvo uzbuđenje na utakmici dogodilo se u 11. minuti, kada je Dario Špikić nakon ubacivanja Brune Petkovića svladao Marka Malenicu, ali je pomoćni sudac podigao zastavicu i označio zaleđe.

U 27. minuti je ponovo poništen gol Špikiću. Nakon ubačaja iz kornera Josip Mišić je vratio na drugu stativu, a Špikić glavom zabio u gol. Međutim, još jednom je bio u zaleđu.

Tri minute kasnije Špikić je probio po desnoj strani i odlično proigrao za Martina Baturinu koji je iz izgledne situacije promašio gol.

Prvu priliku u nastavku gosti su pretvorili u vodstvo. Vedran Jugović je ubacio iz kornera, lopta se odbila do Mile Škorića koji je vraća na gotovo 16 metara za Ramona Miereza, a Argentinac je lijepo nogom naciljao sam kut i lopta je uz vratnicu završila u mreži.

Dinamo je izjednačio u 62. minuti majstorijom Brune Petkovića koji je pogodio iz slobodnog udarca poslavši loptu ispod Osječana koji su skočili u “živom zidu”. U 66. minuti “modri” su mogli okrenuti rezultat, pucao je Baturina s ruba kaznenog prostora, ali je Malenica sjajno reagirao.

Fair play potez Ljubičića

U 67. je do drugog gola mogao i Petković, ali je Žaper “počistio” ispred praznog gola. U 69. minuti Ljubičić je probio lijevu stranu, Barišić je startao na loptu, a sudac Strukan je u prvi trenutak pokazao na bijelu točku. No, Ljubičić je sam pokazao da nije bilo kontakta. U 76. minuti je gostima pomogla i greda, nakon odličnog udarca Luke Ivanušeca.

U 83. minuti Lovrić je sjajno uposlio Miereza koji je fantastično pogodio za 2-1, no i Argentinac je bio u minimalnom zaleđu.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 56 bodova, Hajduk je ostao na 44, dok je Osijek treći sa 36 bodova.

Lokomotiva je osma sa 28 bodova, a zadnje dvije pozicije drže Šibenik sa 20, i Gorica sa 13 bodova.

REZULTATI 24. KOLA,
Hajduk - Lokomotiva    3-4 (Mlakar 40, Livaja 66-11m, Benrahou 89 / Bubanja 11, Stojković 28, Aliyju 83, 87)
Dinamo - Osijek        1-1 (Petković 62 / Mierez 559