Nogometaši Arsenala ponovno imaju pet bodova prednosti u odnosu na Manchester City na vrhu ljestvice engleskog prvenstva zahvaljujući dramatičnoj 3-2 domaćoj pobjedi protiv Bournemoutha u susretu 26. kola.

Arsenal je gubio doslovno od samog starta dvoboja, no u posljednjih pola sata nadoknadio je 0-2, a pobjednički pogodak Reiss Nelson postigao je nakon kornera u sedmoj minuti nadoknade iako je sudac prvoztno pokazao kako će se igrati šest minuta po isteku 90. minute.

Susret je počeo kao iz snova za goste iz Bournemoutha koji su poveli nakon točno 9.11 sekundi igre, izveli su loptu s centra i odigrali akciju za Billinga koji je ostao nečuvan na petercu. Arsenal je tako pao u zaostatak, a da nije niti dotaknuo loptu. Ipak, ovo nije najbrži pogodak u Premier ligi, u sezoni 2018/19. Shane Long je zabio nakon 7.69 sekundi.

Kada je Senesi u 57. minuti glavom nakon kornera poviesio na 2-0 za goste činilo se kako će Arsenal kiksati, no Partey je samo pet minuta potom iz gužve vratio nadu “topnicima” da bi White u 70. minuti poravnao na 2-2. Rezultat se više nije mijenjao sve do posljednjeg trenutka, a tada je Nelson na 20-ak metara od gola dočekao odbijenu loptu nakon ubačaja iz kuta i sjajnim udarcem ostavio Neta bez izgleda na vratima.

Ovom pobjedom vodeći Arsenal je stigao do 63 boda, pet više od drugog Manchester Cityja koji je u prvom susretu dana na svom su Etihadu svladao Newcastle United sa 2-0 (1-0). City je poveo je u 15. minuti golom Fodena, da bi u 67. minuti odmjerenim udarcem Bernardo Silva, koji je u igru ušao samo dvije minute prije, potvrdio pobjedu svoje momčadi.

Bournemouth je ostao u zoni ispadanja, 19. sa 21 bodom, dok je Newcastle peti sa 41 bodom.

Poraz Perišićevog Tottenhama

Ivan Perišić igrao je čitav susret za Tottenham Hotspur u 0-1 (0-0) porazu na gostovanju kod Wolverhampton Wanderersa, dok je Mateo Kovačić igrao do 75. minute za Chelsea u 1-0 (0-0) domaćoj pobjedi protiv Leeds Uniteda. U Wolverhamptonu je pobjedu “vukovima” osigurao Traore (82), dok je Chelsea upisao pobjedu pogotkom Fofane (53).

Tottenham je ostao četvrti sa 45 bodova, Chelsea 10. sa 34 boda. Wolverhampton je, pak, 13. sa 27 bodova, a Leeds 17. sa 22.

REZULTATI 26. KOLA
Subota:
Manchester City - Newcastle United 2-0 (Foden 15, Bernardo Silva 67)
Arsenal - Bournemouth 3-2 (Partey 62, White 70, Nelson 90+7 / Billing 1, Senesi 57)
Aston Villa - Crystal Palace 1-0 (Andersen 27-ag)
Brighton and Hove Albion - West Ham United 4-0 (MacAllister 18-11m, Veltman 52, Mitoma 69, Welbeck 89)
Chelsea - Leeds United 1-0 (Fofana 53)
Wolverhampton Wanderers - Tottenham Hotspur 1-0 (Traore 82)