U najvećem derbiju engleskog nogometa Liverpool je na svom Anfieldu svladao Manchester United s nestvarnih 7-0 u susretu 26. kola Premier lige.

Nakon izjeednačenog prvog poluvremena ključni trenutak se dogodio u 43. minuti kada je Gakpo pogodio za 1-0. Početkom nastavka Nunez je u 47. minuti povisio na 2-0 nakon čega se United morao potpuno otvoriti što su brzonogi napadači domaćih iskoristili da iz protunapada do vrha napune mrežu gostiju. Na 3-0 je svojim drugim golom povisio Gakpo u 50. minuti, za 4-0 pogodio je Salah u 66., za 5-0 je strijelac svojim drugim golom bio Nunez u 75. minuti, da bi salah također postao dvostruki strijelac u 83. minuti, da bi konačni rezultat postavio Firmino u 87. minuti.

Ovo je drugi najteži prvenstveni poraz Manchester Uniteda u klupskoj povijesti, 26. rujna 1953. godine izgubio je od Wolverhampton Wanderersa također sa sedam razlike, ali tada je bilo 8-1.

Ovom pobjedom Liverpool je stigao na peto mjesto ljestvice sa 42 boda, jednim više od šestog Newcastlea, dok je United ostao treći sa 49 bodova, 14 manje od vodećeg Arsenala, a devet manje od drugog Manchester Cityja.

Ranije u nedjelju su Nottingham Forest i Everton igrali 2-2 (1-2). Gosti su dva puta vodili preko Graya (11-11m) i Doucourea (29), a domaćima je bod spasio Johnson (19, 77) s dva gola. Nottingham je ostao 14. sa 26 bodova, dok je Everton i dalje u zoni ispadanja, 18. sa 22 boda, koliko ima i 17. Leeds United, ali Everton ima lošiju razliku pogodaka.

REZULTATI 26. KOLA,
Subota:
Manchester City - Newcastle United 2-0 (Foden 15, Bernardo Silva 67)
Arsenal - Bournemouth 3-2 (Partey 62, White 70, Nelson 90+7 / Billing 1, Senesi 57)
Aston Villa - Crystal Palace 1-0 (Andersen 27-ag)
Brighton and Hove Albion - West Ham United 4-0 (MacAllister 18-11m, Veltman 52, Mitoma 69, Welbeck 89)
Chelsea - Leeds United 1-0 (Fofana 53)
Wolverhampton Wanderers - Tottenham Hotspur 1-0 (Traore 82)
Southampton - Leicester City 1-0 (Alcaraz 35)
Nedjelja:
Nottingham Forest - Everton 2-2 (Johnson 19, 77 / Gray 11-11m, Doucoure 29)
Liverpool - Manchester United 7-0 (Gakpo 43, 50, Nunez 47, 75, Salah 66, 83, Firmino 87)