kramarić

Jučer je odigrano 29. kolo Bundeslige u kojemu je Hoffenheim slavio nad Borussiom Monchengladbach rezultatom 5:3. S obzirom u kakvoj je formi u zadnje vrijeme Andrej Kramarić, nevjerojatno zvuči da golgeterski nije pridonio petardi njegove momčadi, ali zato se istaknuo na drugi način.

Kramarić je u sustavu 3-5-2 igrao kao ofenzivni vezni, iza napadačkog dvojca Wagner – Szalai, a upravo je potonji do 25. minute s dva gola donio domaćinu velikih 2:0. Prije njegovog drugog gola Kramarić je pogodio prečku. Ipak, do kraja poluvremena gosti se vraćaju golovima Vestergaarda i Stindla.

Novo vodstvo Hoffenheimu donosi Demirbay lijepim golom iz slobodnog udarca u 58. minuti, a za još jednu prednost od dva gola razlike poentira Uth, također krasnim zgoditkom u 75. minuti. Ipak, Borussia se vraća tri minute kasnije preko Mahmouda Dahouda i Hoffenheim je strahovao od ponavljanja scenarija iz prvog dijela.

Ali, u 89. minuti Andrej Kramarić se sjajnom akcijom i duplim pasom s Demirbayom, s desne strane probija u kazneni prostor gostiju i kreće prema golu, ispred kojeg ga hrvačkim zahvatom ruši stoper Christensen. Čisti penal, ali Kramarić se istog trena diže i dok prema njemu kreće golman Sommer, sjajno ga prebacuje. Međutim, ne kako bi poentirao, što svakako može i zna, nego kako bi suigraču Demirbayu, usamljenom na drugoj vratnici namjestio njegov drugi i Hoffenheimov gol peti gol.

Kramarić je dakle ostao na 15 golova ove sezone, ali mu je broj asistencija narastao na osam. Načinom kako je došao do ove, potvrdio je vještinu, ali i nesebičnost.

Izvor: Sloboda.hr/Index.hr