chelsea psg šeik

Predsjednik PSG-a i katarski šeik Nasser al Khelaifi odlučio je gurnuti ruku nešto dublje u džep kako bi nagradio svoje igrače za prolazak u četvrtfinale Lige prvaka.

Nakon pariških 1:1 malo je tko davao izglede PSG-u u uzvratnom četvrtfinalnom dvoboju Lige prvaka protiv Mourinhovog Chelseaja u Londonu. Međutim upornost gostiju se isplatila, i iako su u 81. minuti gubili 1:0, već u 86. David Luiz izjednačio je za 1:1, odnosno produžetak.

I tada su Blancovi nogometaši pokazali, iako su od 31. minute igrali s igračem manje, psihološku stabilnost, jer gubili su i u produžetku. Ali nisu se predavali. Nakon Hazardovog gola u 96. minuti Thiago Silva izjednačio je u 113. i s konačnih 2:2, odnosno zbog više golova u gostima, dalje je prošao PSG.

A njegov bogati gazda odlučio je svoje igrače izdašno nagraditi. Za ovaj prolazak u četvrtfinale svaki će od njih dobiti po 250.000 eura. Za prolazak skupine već su dobili po 100.000, a prođu li u polufinale, svakog čeka još po 450.000 eura.

Kako pišu inozemni mediji, plasiraju li se igrači PSG-a u finale, svaki će dobiti po 700.000 eura dok trenera Blanca, osvoji li PSG trofej 6. lipnja, čeka ček na 1.000.000 eura.

Podsjetimo, u posljednje dvije sezone PSG je zapinjao u četvrtfinalima. Prošle godine protiv Chelseaja, a pretprošle protiv Barcelone. Predsjednik kluba Nasser al Khelaifi nada se da će im ovaj iznos biti dodatni motiv…