ivan rakitić barcelona levante

Ivan Rakitić i Mateo Kovačić upisali su se u nedjelju navečer u liste strijelaca u Primeri i Serie A.

Barcelona je u četvrtom kolu španjolskog nogometnog prvenstva upisala i četvrtu pobjedu. Uvjerljivo je nadjačala Levante rezultatom 5:0.

Goste je u prednost doveo Neymar u 34. minuti, da bi nedugo potom domaćinu bio isključen Vyntra, nakon čega Messi nije realizirao kazneni udarac. Ipak, Barcelona je na odmor otišla s dva pogotka prednosti, zahvaljujući Ivanu Rakitiću, koji je natrčao na jednu odbijenu loptu na dvadesetak metara od gola i silovito je pospremio u mrežu.

U drugom su poluvremenu posao za momčad Luisa Enriquea zaključili Sandro, Pedro i Messi, a Rakitić je odradio svih 90 minuta.

Interov Mateo Kovačić osigurao je svojoj momčadi remi na gostovanju kod Palerma. Domaćine je u vodstvo doveo Vazquez već u trećoj minuti, a hrvatski je reprezentativac izjednačio na konačnih 1:1 u 42. minuti.

Akciju Intera zaključio je preciznim prizemnim udarcem malo izvan kaznenog prostora Palerma, a igru je napustio u 79. minuti, kada ga je zamijenio Palacio.