mateo kovačić inter chievo

Mateo Kovačić zabio je u 19. minuti. To mu je šesti gol ove sezone u dresu Intera.

Inter je ostvario prvu pobjedu u mjesec i pol dana u Serie A. Iako zadnjih pet puta nisu pobijedili kada igraju ponedjeljkom, s Mancinijem su i tu “kletvu” srušili, slavili su 2:0 protiv Chieva na gostovanju, donosi Goal.com.

Mateo Kovačić obilježio je prvo poluvrijeme. Zabio je sjajan gol u 19. minuti, “rasparao” je protivničku mrežu, pogodio donji lijevi kut. Do kraja prvog dijela iznudio je sva tri žuta kartona domaćih nogometaša.

Na 2:0 povisio je Ranocchia nakon asistencije D’Ambrosija, neobranjivo je gađao donji desni kut s nekih osam metara.

Ruben Botta je, tek što je ušao, morao van, jer je u razmaku od nekoliko sekundi dobio dva žuta kartona nakon jednog bezazlenog prekršaja u 72. minuti.

U njihovom posljednjem susretu Chievo je slavio 2:1, a igralo se, baš kao i danas, na stadionu Marc Antonija Bentegodinija.

Chievo se izvukao iz zone ispadanja nakon dolaska Rolanda Marana koji je na klupi sredinom listopada zamijenio Eugenija Corinija. Prvo je Maran doživio dva poraza, ali nakon toga je uslijedila serija od dvije pobjede i tri remija.

Inter je trenutačno 11. sa 20 bodova, a Chievo se nalazi na 17. mjestu sa njih – 13.