mario mandžukić atletico madrid real

Kakav debi Marija Mandžukića na Vicente Calderonu. U prvom nastupu pred navijačima Atletica hrvatski napadač zabio je gol za pobjedu 1:0 protiv gradskog rivala Reala, a što je još važnije i za prvi trofej u novoj sezoni, španjolski Superkup.

Bolji početak Mandžo nije mogao zamisliti. Zabio je nakon samo dvije minute igre. S desne strane mu je dodao Griezmann, a Mario je odlično pogodio u lijevi kut s ruba šesnaesterca za erupciju oduševljenja na Vicente Calderonu.

Nakon prve utakmice Diego Simeone imao je riječi hvale za Mandžino obavljanje obrambenih zadaća, nakon ove moći će pohvaliti i napadački učinak, jer hrvatski reprezentativac odigrao je odličnih 85 minuta, kada je napustio igru uz veliki pljesak cijelog stadiona.

Real je nakon primljenog gola krenuo po izjednačenje, međutim James Rodriguez, Gareth Bale i ostatak kraljevskog društva nisu pronašli način kako svladati odličnog vratara Atletica Moyu.

U 26. minuti Atletico je ostao bez Diega Simeona na klupi. Trener aktualnog prvaka prigovarao je sucu Davidu Fernandezu Borbalanu nakon što je igrač Atletica Juanfran ostao ležati na travnjaku. Sucu se to nije svidjelo pa ga je poslao na tribine.

Atletico je pitanje pobjednika mogao riješiti u 49. minuti kada je Raul Garcia nakon ubacivanja s lijeve strane pogodio gredu.

Raul Garcia bio je opasan u još dva navrata u sljedećih deset minuta, međutim nije to bilo toliko opasno za Casillasa, kao u 49. minuti.

Inače, Carlo Ancelotti je utakmicu počeo s Cristianom Ronaldom na klupi, međutim morao ga uvesti na početku drugog dijela.

Klikni LIKE za potporu našem Mariju!

Ipak, Real nije stvorio izgledniju priliku za gol, a najbliže su bili u sudačkoj nadoknadi kada je Sergio Ramos ostao prekratak nakon ubacivanja s desne strane. Kakva bi to nesreća bila za Atletico da im se ponovila Liga prvaka i gol u 93. minuti.

U samoj završnici Real je ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio hrvatski reprezentativac Luka Modrić, koji je bio vrlo dobar u prvom dijelu, međutim u nastavku je malo pao.

Atletico je tako uzeo prvi trofej u novoj sezoni te tako srušio san Reala o šest trofeja u ovoj sezoni.

Autor: Sloboda.hr/Goal.com