U prvoj utakmici 21. kola HNL-a Dinamo je kao domaćin na stadionu u Maksimiru svladao Istru 1961 sa 1-0.

Strijelac jedinog gola bio je Stefan Ristovski u 37. minuti.

Iako je Dinamo u potpunosti nadigrao Istru 1961 te uz postignuti pogodak zapucao i kazneni udarac, a još dva gola su mu poništena zbog minimalnih zaleđa, za pobjedu je morao strepiti do samoga kraja dvoboja.

Hina/ Dario GRZELJ/ dag

Utakmica je počela odavanjem počasti nedavno preminuloj legendi Dinama i hrvatskog nogometa Miroslavu Ćiri Blaževiću. Igrači obje ekipe na teren su izašli s prepoznatljivim bijelim šalom koji je bio zaštitni znak pokojnoga Ćire nakon čega je održana minuta šutnje.

Nakon potpuno nezanimljivih prvih 25 minuta igre za prvo uzbuđenje na utakmici pobrinuo se – sudac Ivan Bebek. Baturina je u toj 25. minuti ubacio s desne strane, na loptu je skočio kapetan Ademi no bio je prenizak te se bacio na travnjak u gostujućem petercu, a Bebek je pokazao na bijelu točku smatrajući kako je Hujber gurnuo Ademija u leđa prilikom skoka. Iako se na snimci jasno vidi kako Hujber nije utjecao na Ademijev pad te su VAR suci pozvali Bebeka da situaciju provjeri na monitori i ispravi svoju pogrešku odluku bahati Riječanin je i nakon pregleda snimke ostao pri svojoj odluci pa je Drmić dobio priliku dovesti Dinamo u vodstvo. No, Švicarac je s bijele točke zatresao vratnicu i ostalo je 0-0.

No, u 37. minuti Dinamo je stigao do prednosti. Opet je začetnik akcije bio Baturina koji je ovoga puta ubacio s lijeve strane, ovoga puta na volej desnog braniča Ristovskog koji je snažnim udarcem sa 10-ak metara “probio” Majkića.

U razdoblju od 63. do 67. minute Dinamo je dva puta tresao mrežu suparnika, no oba ta gola poništena su zbog malij zaleđa u kojima se našao Špikić. Prvi put su Baturina i Ivanušec odlično kombinirali na sredini igrališta, uslijedila je odlična okomita lopta za Špikića koji je izbio sam pred Majkića i rutinski ga svladao. Pregledom VAR-a ustanovljen je kako je Špikić ipak bio u zaleđu prilikom proigravanja Ivanušeca. Drugi put je Špikić dobio loptu na desnom krilu i zatim odlično ubacio za Petkovića koji je utrčao u kazneni prostor i lijepo poentirao no ponovno je reakcija VAR-a spasila Puljane i zadržala ih u igri za pozitivnim rezultatom.

Ipak, Istra 1961 do kraja utakmice nije stvorila niti jednu suvislu akciju za poravnanje, dok su se domaći propisno ispromašivali pa je ostalo minimalnih 1-0.

Vodeći Dinamo sada ima 49 bodova, 11 više od drugog Hajduka, a 15 od trećeg Osijeka, dok je Istra 1961 ostala peta sa 27 bodova, koliko ima i šesti Varaždin, a četvrti Slaven Belupo ima bod više.