Hrvatska muška teniska reprezentacija nije se uspjela plasirati u finale ovogodišnjeg Davis Cupa, u polufinalu u Malagi bolja od Hrvatske bila je Australija sa 2-1.

Odlučujući bod Australiji osigurali su Max Purcell i Jordan Thompson koji su u igri parova svladali Nikolu Mektića i Matu Pavića sa 6-7 (3), 7-5, 6-4.

Mektić i Pavić tijekom čitavog dvoboja nisu uspjeli oduzeti servis suparnicima, jedinu “break-loptu” imali su kod rezultata 4-4 u prvom setu, ali tada je Purcell pogodio as.

Pobjednik prvoga seta odlučen je u “tie-breaku” kojim je naš par dominirao. Poveo je sa 6-1 i realizirao treću od pet vezanih set-lopti, prvu na vlastitom servisu.

Oba para mirno su držala svoj početni udarac do 5-5, a tada je Mektić pokleknuo. Kod izjednačenja je napravio dvostruku servis pogrešku, a zatim su Australci realizirali svoju prvu “break-loptu” u dvoboju odličnim reternom.

Malaga, 25.11.2022.- U polufinalu Davis Cupa Malaga 2022 igraju Hrvatska i Australija. Foto: Mario ĆUŽIĆ/HTS

I u trećem setu jedini koji nije uspio zadržati svoj servis bio je Mektić, kod rezultata 3-3 Australci su spojili nekoliko sjajnih reterna i još jednom oduzeli servis. Naši zlatni olimpijci nažalost nisu uspjeli vratiti zaostatak pa su Australci ušli u finale najcjenjenijeg teniskog momčadskog natjecanja po prvi put nakon 19 godina.

Ranije je Hrvatsku u vodstvo doveo Borna Ćorić 6-4, 6-3 pobjedom protiv protiv Thanasija Kokkinakisa, da bi na 1-1 izjednačio Alex De Minaur 6-2, 6-2 svladavši Marina Čilića.

Australija će u finalu u nedjelju igrati protiv pobjednika dvoboja Italija – Kanada koji je na programu u subotu.