Hrvatska muška teniska reprezentacija izjednačila je protiv Švedske na 1-1 u susretu 2. kola skupine A Davis Cupa u Bologni nakon što je Borna Ćorić svladao Mikaela Ymera 6-4, 3-6, 6-3 u meču koji je trajao čak dva sata i 40 minuta.

Prvi bod Šveđanima osigurao je Elias Ymer 6-2, 7-6 (2) pobjedom protiv Borne Goje, a odluka će pasti u susretu parova, gdje će igrati Nikola Mektić i Mate Pavić za Hrvatsku, a Andre Goransson i Elas Ymer za Švedsku.

Ćorić (ATP-26,) je slavio protiv Ymera, koji je 98. tenisač svijeta i koji se pokazao čvrstim i neugodnim protivnikom.

Borna je dobio prvi set zahvaljujući “breaku” u prvom gemu meča, no u drugom setu je tamnoputi Šveđanin preokrenuo, a i njemu je bio dovoljno samo jedno oduzimanje servisa, kod 1-0.

U trećem setu Ćorić je poveo s 3-0, potom u petom gemu “preživio” pritisak Šveđanina na svom servisu, a na kraju mu je trebalo čak pet meč-lopti za završetak meča i pobjedu, čime je ipak ostavio Hrvatsku u igri za završnicu.

U meču je prvi hrvatski “reket” imao manje winnera (26) i više neprisiljenih pogrešaka (29) od Ymera, ali ga je izvukao servis s osam aseva i 78 posto prvoga servisa.

Bio je to prvi međusobni sraz Ćorića i Ymera, rođenog Šveđanina etiopskog podrijetla.

Hrvatska, koja je lani igrala finale Davis Cupa, mora pobijediti Švedsku ako želi proći na završnicu. Nakon 0-3 poraza od Italije u 1. kolu i Hrvatska sada mora svladati i Švedsku i Argentinu u subotu kako bi osvojila jedno od prva dva mjesta u skupini koja vode na završnicu koja će se igrati krajem studenoga u Malagi.