mandžukić athletico real ramos

Nogometaši Reala i Atletica odigrali su neriješeno 1:1 u prvoj utakmici španjolskog Superkupa na Santiago Bernabeuu. Golove su zabili James Rodriguez i Raul Garcia…

Real i Atletico odigrali su svoj prvi od mnogih međusobnih obračuna ove sezone. U klasičnom grubom i nervoznom madridskom derbiju ‘kraljevski klub’ je vodio, no Atletico je uspio uzvratiti i nosi pozitivan rezultat na uzvrat u petak na Vicente Calderon.

Real je imao inicijativu na terenu tijekom svih 90 minuta, no u prvom poluvremenu Atletico je bio taj koji je imao bolje prilike. U dva je navrata naš Mario Mandžukić pucao u izglednim situacijama, no oba puta točno u Casillasa. Šansu je imao i Saul, čiji je udarac u 16. minuti u suprotni kut također lako ulovio vratar Reala. S druge strane tek jedan ozbiljan šut, glavom Ronalda u 41. minuti.

U drugom dijelu Atletico je prestao prijetiti sve do same završnice, a Real je trebao povesti kada je u 69. minuti odbijenu loptu nakon slobodnog udarca Balea Kroos iz blizine poslao iznad grede. Prije toga dogodio se i incident između Sergija Ramosa i Marija Mandžukića. Naš je napadač neoprezno pao i udario rukom u glavu španjolskog braniča, koji ga je zatim laktom udario na zemlji. Obojica su dobili po žuti karton, a Mandžo je kasnije dobio još jedan lakat od Ramosa.

U samoj završnici počeli su padati golovi. U 81. minuti Kroos je započeo akciju odličnim proigravanjem Carvahala, ovaj ubacio za Benzemu, a odbijenu loptu od francuskog napadača u gol je pretvorio James Rodriguez, koji je ušao u drugom poluvremenu.

Atletico se ipak nije predao i već u sljedećoj minuti Koke je mogao zabiti, no njegov udarac Casillas je izvadio ispod grede. Ipak, u 88. minuti golman Reala ništa nije mogao kada je nakon prekida Raul Garcia zabio glavom iz blizine i postavio konačni rezultat.

Za više ovakvih članaka – klikni LIKE!

Hrvatski reprezentativci Luka Modrić i Mario Mandžukić igrali su do 78. minute i obojica su ostavili solidan dojam na terenu.