ćilić đoković parizFoto: Snimka zaslona

Marin Čilić konačno je dobio Novaka Đokovića! Dogodilo se to u četvrtfinalu Mastersa u Parizu gdje je Marin slavio sa 6:4 i 7:6.

Čilić je do sada izgubio svih 14 mečeva protiv Đokovića, pa je ovo prva Ćilićeva pobjeda protiv srpskog tenisača. Đoković ovim porazom može ostati bez prvog mjesta na ATP ljestvici, ukoliko Murray uđe u finale turnira.

Prvi tenisač svijeta pobijedio je Hrvata u Dubaiju i na US Openu 2008, u Dubaiju i u Pekingu 2009, u Davis Cupu 2010, Kanadi 2011, Cincinnatiju 2012, Indian Wellsu, Roland Garrosu, Wimbledonu i završnom Mastersu 2014, te u Monte Carlu, Wimbledonu i US Openu 2015. godine.

Drugi set:

6:7 – Pobjeda za Marina Čilića! Marin je nakon 15 mečava upisao prvu pobjedu protiv Đokovića.
6:6 – Igrat će se tie-break, ali kakvu je priliku propustio Marin. Imao je dvije meč-lopte, no Đoković se uspio izvući.
5:6 – Čilić je osigurao tie-brak!
5:5 – Čilić je odmah napravio ‘break’ i vratio Đokoviću. Prvi tenisač svijeta napravio je dvije dvostruke servis pogreške i sada je 5:5.
5:4 – Nažalost, ovo je bio iznimno loš gem Čilića i Đoković je napravio ‘break’. Naš tenisač nije uspio osvojiti ni jedan poen na svoj servis. Đoković servira sa set.
4:4 – Oba tenisača drže svoj servis, no Čilićeva igra nam daje za pravo nadati se da će Đoković danas pasti.
2:3 – Đoković je imao dvije break-lopte, 40:15 na Čilićev servis, ali se naš tenisač uspio izvući.
1:1 – Šteta, Čilić je imao dvije break-lopte, ali ih nije uspio iskoristiti.
0:1 – Čilić je osvojio prvi gem u drugom setu. U ovim trenucima igra zaista jako dobro…

Prvi set:

4:6 – Čilić je osvojio prvi set! Naš je tenisač imao 40:30 i set-loptu koju nije iskoristio. Nakon toga je stigao do prednosti, Đoković je pogodio u mrežu i Čilić vodi 1:0 u setovima!
4:5 – Marin je bez izgubljenog poena osvojio gem.
3:4 – Dobro se sada izvukao Čilić, Đoković je imao break loptu koju nije iskoristio.
3:3 – Oba tenisača drže svoje servise nakon problema na početku meča.
1:2 – Nažalost, Marinova prednost nije dugo trajala. Đoković je odmah uzvratio i sada servira za 2:2.
0:2 – Odličan početak Čilića, odmah na početku je napravio break!