Legendarni danski rukometaš, 35-godišnji Mikkel Hansen završio je na bolničkom liječenju zbog stresa, objavio je njegov klub Aalborg.

Hansen je u Aalborg stigao ljetos iz Paris SG-a za koji je igrao 10 godina i tijekom tog razdoblja se prometnuo u jednog od najboljih rukometaša na svijetu. Iako je prošloga mjeseca bio u sastavu danske reprezentacije koja je osvojila treći uzastopni naslov svjetskog prvaka, bilo je vidljivo kako nije u najboljem stanju. U finalu protiv Francuske je postigao tek jedan pogodak i to iz sedmerca.

“Po povratku sa svjetskog prvenstva Hansen je obavio nekoliko pregleda i razgovora s liječnicima te smo zajednički odlučili kako mu je potreban odmor i stručna pomoć”, rekao je direktor Aalborga Jan Larsen.

Krajem prošle sezone Hansen je imao problema s venama i plućnom embolijom.

Jedan od najboljih rukometaša svih vremena

Hansen je u karijeri igrao za GOG Handbold, Barcelonu, AG Kobenhavn, PSG i Aalborg, u kojem je od 2022. godine. Za reprezentaciju Danske odigrao je 252 utakmice i zabio 1302 gola te pritom osvojio zlato i srebro na olimpijskim igrama, tri zlatne i dvije srebrne medalje na svjetskim prvenstvima, te zlato, srebro i broncu na europskim prvenstvima.

Izvor: Sloboda.hr/Hina/Index.hr