Bojan Bogdanović odigrao je napadački novu dobru utakmicu, no ponovno je ona bila bez značaja za Detroit Pistonse. Hrvat je bio prvo ime Pistonsa u još jednom porazu momčadi koja omjerom od 15 pobjeda i 44 poraza zauzima posljednje mjesto Istočne konferencije NBA lige.

Detroit je u noći na četvrtak gostovao kod vodeće momčadi lige, Boston Celticsa, u TD Gardenu u kojem je poražen 127:109. Domaćine su do pobjede vodili Jayson Tatum s 38 koševa, devet skokova i sedam asistencija te Malcolm Brogdon s 25 poena i šest asistencija. Daleko bolji od ostalih u poraženom timu bio je Bogdanović.

Bogdanović se u 32 odigrane minute zaustavio na 28 koševa do kojih je stigao uz šut 12/17 iz igre i 3/4 s crte slobodnih bacanja. Imao je i pet skokova. Ubačajem iz treće četvrtine oduševio je komentatore susreta koji su koš ubačen uz prekršaj opisali kao “vraški težak” te istaknuli da je Bogdanović do njega došao iskustvom i zaključili da u ligi nema puno igrača koji mogu ovako poentirati.

Šarić upisao debi za Oklahomu u koju je razmijenjen proši tjedan

Dario Šarić debitirao je za Oklahoma City Thunder u pobjedi nad Houston Rocketsima 133:96. Podsjetimo, hrvatski košarkaš u razmjeni je napustio Phoenix Sunse te prešao u momčad trenera Marka Daigneaulta, koji ga nije koristio u njegovoj prvoj utakmici protiv New Orleans Pelicansa (100:103).

Prvu priliku dobio je u uvjerljivom slavlju Thundera protiv Rocketsa. Šarić je igrao 14 minuta te postigao 12 poena uz pet skokova i jednu ukradenu loptu, a pogodio je jednu od tri trice. Najbolji igrač Oklahome Shai Gilgeous-Alexander predvodio je momčad s 29 poena, dok je u Rocketsima 15 ubacio Jabari Smith Jr.

Slijedi All-Star pauza u koju Oklahoma ulazi s 28 pobjeda i 29 poraza, odnosno kao 10. momčad Zapadne konferencije. S obzirom na to da je dosad igrao u Sunsima, koji su doveli i Kevina Duranta te će igrati za naslov, Šarića očekuje potpuno drugačiji nastavak sezone i borba za nastup u play-offu. Inače, hrvatski košarkaš dobio je ovacije Oklahomine publike pri prvom ulasku u igru.

“Spavao sam za vrijeme pregovora, razmijenili su me 10 minuta prije isteka roka. Uvijek se nekako iznenadiš, očekivao ili ne očekivao, tako to ide. Sretan sam što sam ovdje, dio ove organizacije, skupine mladih, talentiranih momaka koji imaju veliku budućnost, kojima ću biti potpora”, rekao je Šarić, koji je s 28 godina najstariji igrač Thundera.

5. LA Clippers           60  32 28  53.3
6. Minnesota             60  31 29  51.7