Nevjerojatnim preokretom Tottenham je pobjedom protiv Ajaxa izborio finale Lige prvaka! Igračima Maurizija Pochettina malo je tko davao šanse da mogu svladati talentiranu mladu momčad iz Amsterdama, pogotovo nakon što su na poluvremenu gubili s 2:0.

No, u drugome je poluvremenu istrčala neka druga momčad iz svlačionice, Spursi su zaigrali na sve ili ništa i to im se itekako isplatilo.

LucasMoura hat-trickom je u Amsterdamu ispisao povijest Ligeprvaka i odveo Tottenham u madridsko finale.

Danski nogometaš u dresu Tottenhama Christian Eriksen bio je izvan sebe od oduševljenja:

“Bila je to urnebesna utakmica, mi smo bili u potpunom knock-downu, a onda smo se odlučili oduprijeti. Bilo je tu i sreće, naravno. Žao mi je Ajaxa, dečki su odigrali sjajnu utakmicu. Nama je ovo olakšanje, za to smo se borili, svima nam je bio san zaigrati u finalu Lige prvaka.”, pucao je od ponosa danski veznjak.

Takav nevjerojatno rasplet bacio je navijače Tottenhama u totali delirij. Pogledajte kako je to izgledalo u Spurs Pubu: