jug dubrovnik

Vaterpolisti dubrovačkoga Juga osvojili su naslov prvaka Europe svladavši u završnici u Budimpešti grčki Olympiacos s 6-4 (1-1, 2-1, 1-1, 2-1).

Jug je u Budimpešti došao do svog četvrtog naslova prvaka Staroga kontinenta nakon 1981., 2001. kada su u finalu također nadigrali grčki sastav, te 2006. godine. Dubrovčani su potvrdili da su trenutno najbolja momčad svijeta jer su u polufinalu detronizirali prvaka Pro Recca boljim izvođenjem peteraca, a u finalu su bili bolji od Olympiacosa, sastava koji je zapravo reprezentacija Grčke. Junak finala bio je vratar Juga Marko Bijač, koji je imao deset obrana i dvije ključne obrane u zadnje dvije minute susreta, istakao se i Felipe Perrone s dva gola, no Jug je do naslova došao fenomenalnom obranom, koja je Grcima dopustila tek četiri gola.

Prva četvrtina završila je 1-1, drugi je dio igre Jug dobio s 2-1, da bi u zadnju četvrtinu hrvatski prvak ušao s prednošću od 4-3. Kod vodstva Juga 5-4 dvije minute prije kraja Bijač brani udarac iz blizine Grka, koji su imali igrača više, a 48 sekundi prije kraja vratar Juga i apsolutni junak utakmice zaustavlja još jedan udarac u situaciji kada dubrovački sastav ima igrača manje. Deset sekundi prije isteka vremena Perrone pogađa iz peterca za konačnih 6-4 i veliko slavlje Dubrovčana.

Golove su za Jug postigli Felipe Perrone (2), te Hrvoje Benić, Maro Joković, Javier Garcia i Paulo Obradović po jedan, dok su strijelci za Olympiacos, za koje je branio naš vratar Josip Pavić, bili Gounas, Mourikis, Vlachoupulos i Fountoulis.

Jug ovu sezonu tako završava s četiri trofeja – osvojili su nacionalno prvenstvo i kup, regionalnu jadransku ligu i Ligu prvaka.

Treće mjesto na ovogodišnjoj Ligi prvaka osvojio je mađarski Szolnoki koji je s 11-7 porazio demotivirani Pro Recco.

Izvor: Sloboda.hr/Hina