ratko-rudic-101

Hrvatski vaterpolisti plasirali su se u polufinale Svjetskog kupa u Almatiju. U četvrtfinalu su svladali Crnu Goru 6:5 (1:2, 1:1, 3:0, 1:2).

Hrvatska je do pobjede protiv Crne Gore stigla zahvaljujući odličnoj igri u obrani, posebno od sredine druge četvrtine pa do tri minute prije kraja utakmice kada nije primila nijedan pogodak. U tom razdoblju naši su igrači postigli četiri gola i poveli 6:3.

Crnogorci su u završnici uspjeli smanjiti na 6:5 i zaprijetili izjednačenjem, ali obrana Hrvatske je izdržala bez primljenog gola u posljednjoj minuti.

Bila je to teška i tvrda utakmica kakvu smo i očekivali. U prvu četvrtinu ušli smo loše, no uspjeli smo uspostaviti našu igru. Vodili smo 6:3, no pred kraj smo umalo doveli pobjedu u pitanje, rekao je izbornik Ivica Tucak i dodao: Što smo željeli, to smo i ostvarili – ušli smo u borbu za medalju! Momci su dali maksimum u ovom trenutku, napravljen je i korak više nego što smo očekivali.

Najbolji strijelac u hrvatskoj reprezentaciji bio je Petar Muslim s tri pogotka, a po jednom su se u strijelce upisali Ivan Buljubašić, Marko Macan i Anđelo Šetka.

Ovo je naš veliki uspjeh koji, iskreno, nismo očekivali. Nadamo se ulasku u finale, rekao je Muslim, a kapetan Buljubašić dodao: Nervozno smo ušli u utakmicu i dopustili protivniku dva lagana gola. Srećom, na vrijeme smo se trgnuli i prelomili susret u našu korist. Ostvarili smo prvi cilj, a sad idemo po medalju.

U subotnjem polufinalu Hrvatska će igrati protiv pobjednika susreta između Srbije i Kazahstana u kojem je Srbija izraziti favorit.