HKK Široki je fantastičnom igrom pobijedio OKK Spars u Sarajevu rezultatom 59:75 u četvrtoj finalnoj utakmici doigravanja za prvaka BiH.

U Sarajevu je sve bilo spremno za veliko slavlje i naslov prvaka za Spars, ali je ovaj tim na kraju odigrao izuzetno lošu utakmicu, što je Široki iskoristio.

Spars je dobro otvorio meč i poveo je sa 6:2, ali gosti zatim prave veliku seriju od 10:0 i okreću utakmicu u svoju korist.

Međutim, nije tim Marka Trbića gostima dozvolio da se previše odvoje. Brzo su utakmicu vratili u rezultatski egal, ali je Široki ipak nakon deset minuta igre imao tri poena prednosti, 13:16. Vrlo visoki tempo igre viđen je i u drugom dijelu. Ekipe su se konstantno smjenjivale u vodstvu, nitko nije uspijevao napraviti veću seriju kojom bi se odvojili, a na odmor su gosti otišli sa plus dva, 34:36.

Gosti su ušli fantastično u posljednji dio utakmice. Nakon tri minute posljednje četvrtine Široki odlazi na sjajnih 13 koševa razlike, 49:62 i izgledalo je kao da je sve gotovo. Tako je i bilo. Široki je bez većih problema završio posao u ovoj utakmici te je došao do pobjede i izjednačenja u finalnoj seriji na 2-2.

Široki će tako na svom parketu imati šansu osvojiti naslov prvaka i Sparsi bi mogli itekako žaliti za jučerašnjim porazom, jer će do naslova morati doći u četvrtak na Pecari.

Naravno, pobjeda Širokog izazvala je neviđeno oduševljenje navijača u Širokom Brijegu koji su svoje heroje dočekali u deliriju.