ivica olić bayern wolfsburg gol goal

Bayern je uz puno muke pobjedom 2:1 protiv Wolfsburga krenuo u obranu naslov njemačkog prvaka. Bavarcima su pobjedu donijeli Thomas Müller i Arjen Robben, međutim potez utakmice izveo je Ivica Olić, fantastično zabivši s ruba šesnaesterca.

Majstoriju je hrvatski reprezentativac zabio u 52. minuti kada mu je Vieirnha dobacio loptu iz auta, a Ola je napravio korak, dva i onda odlično pucao s ruba šesnaesterca, pogodio je suprotni gornji kut za smanjenje vodstva Bayerna na 2:1.

A Bavarci su do prednosti od 2:0 stigli golovima Thomasa Müllera i Arjena Robbena.

Nakon uspavanke u prvih 20-ak minuta utakmice, ubacio je Bayern u brzinu više, a mrežu su zatresli u 37. minuti kada je nakon ubacivanja Robbena s desne strane loptu u mrežu popsremio Müller.

Bolji početak nastavka od gola u 47. minuti Pep Guardiola nije mogao zamisliti. Bila je odlična akcija Robbena, Müllera i Lewandowskog. Nizozemac je ukrao loptu na centru igrališta, dao za Müllera, ovaj odmah do Poljaka, pa je Lewandowski vratio Robbenu, koji preciznim udarcem s 14 metara donosi 2:0.

Samo pet minuta kasnije utakmicu je ‘zakuhao’ gol Olića, a do kraja susreta golova je moglo biti na obje strane.

Za više ovakvih članaka – klikni LIKE!

U 80. minuti nevjerojatan promašaj Malanda Adjea. Dobio je igrač Wolfsburga loptu s lijeve strane, pucao je iz prve, međutim Neuer je uz pomoć grede to zaustavio, ali se lopta opet odbila pred Malanda Adjea, koji ovog promašuje prazan gol s pola metra.

Otvorio se Wolfsburg nakon gola, što su Bavarci mogli iskoristiti, međutim u samoj završnici pokazali su nevjerojatnu preciznost pred golom Grüna.

Bayern je tako teškom mukom stigao do tri boda na otvaranju, a Wolfsburg je pokazao da će biti opasan protivnik svima.

Autor: Sloboda.hr/Goal.com