ivan rakitić barcelona suarez

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je još jednu vrlo dobru utakmicu u dresu Barcelone koja je u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa kralja na Camp Nou svladala Atletico Madrid 1:0.

Da je urugvajski napadač Luis Suarez bio prisebniji vjerojatno bi konačni rezultat bio puno povoljniji uoči uzvrata. U 36. Rakitić je sjajnom loptom namjestio čisti zicer Suarezu koji je sa šest metara pucao lijevom nogom preko gola, donosi tportal. Zaista nevjerojatan promašaj strijelca kao što je Suarez koji je ljetos stigao iz Liverpoola. Naravno, Rakitić se odmah nakon promašaja primio za glavu…

“Kakav genijalan potez Rakitića, doktorsko dodavanje! Stavio ju je kao sunce u dugu”, povisio je glas TV komentator kojeg je potez našeg veznjaka oduševio.

Nešto ranije, u 12. minuti, Rakitić je pripremio priliku za Messija koji je također pucao preko gola.

Ivan Rakitić je za Barcu igrao do 77. minute, a drugi hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić je za Atletico ušao u 46. umjesto Fernanda Torresa.

Podsjetimo, jedini pogodak pao je u 85. minuti. Juanfran je u kaznenom prostoru srušio Busquetsa, a udarac s bijele točke je izveo Messi. Slovenski vratar Jan Oblak mu je obranio penal, no Argentinac je odbijenu loptu ipak uspio poslati u mrežu.