Nogometaši Gorice su nakon šestomjesečnog posta došli do druge pobjede u ovoj sezoni Hrvatske nogometne lige, svladavši u utakmici 23. kola na svom stadionu zagrebačku Lokomotivu sa 1-0.

Pobjednički pogodak postigao je Kristian Fućak u  87. minuti, 16 minuta nakon što je ušao u igru.

Gorica je drugom pobjedom u sezoni došla do 12 bodova te je i dalje prikovana za dno ljestvice. Lokomotiva je doživjela 12. poraz i sa 25 bodova ostala na osmoj poziciji.

Vodeći Dinamo ima 52 boda, osam više od splitskog Hajduka koji će u nedjelju (15 sati) gostovati na Maksimiru.

Prema početku dvoboja s Lokomotivom moglo se zaključiti da je trener Gorice Željko Sopić svojim igračima uputio vrlo motivirajuće poruke, jer je domaća momčad od prvog napada težila tome da postigne pogodak koji bi joj otvorio put prema dugo očekivanoj, drugoj prvenstvenoj pobjedi u ovoj sezoni, na koju u Velikoj Gorici čekaju još od 13. kolovoza, kad su ugostili istog suparnika.

Tako je već u 2. minuti Slovenac Tim Matevž tukao iz srca kaznenog prostora, gdje je natrčao na povratnu loptu Ivana Tomečaka, ali je gostujući vratar Nikola Čavlina uspio zaustaviti taj udarac.

U 12. minuti je Čavlina morao zaustaviti Steenvoordenov udarac, a u 18. minuti je Filip Mrzljak poslao loptu malo preko grede, nakon dobrog okomitog dodavanja Jurice Pršira.

Lokomotivini igrači su se u toj fazi utakmice prijetili samo dalekometnim udarcima, a u 15. minuti je samo malo preciznosti nedostajalo Lukasu Kačavendi, povratniku u zagrebački sastav.

U 28. minuti, lopta je završila u mreži i činilo se da su Goričani došli do toliko željenog pogotka. Nizozemski stoper Steenvoorden poslao je dugačko dodavanje u kazneni prostor, gdje je najviši u skoku bio Tim Matevž i glavom poslao loptu prema golu. Čavlina je bio svladan, ali se lopta odbila od grede. Na nju je prvi dotrčao Ante Matej Jurić i, prije nego što je pala na travnjak, glavom ju poslao u mrežu.

Nakon dugotrajne provjere, glavni sudac Duje Strukan je iz VAR sobe dobio poruku da se radilo o zaleđu. Snimka je pokazala da je strijelac Jurić, u trenutku kad je Matevž pucao glavom, u skoku pomaknuo lijevu nogu tako da je njegovo stopalo za nekoliko milimetara bila ispred posljednjeg igrača gostujuće obrane, Branimira Kalaice.

U drugom poluvremenu prva je zaprijetila Lokomotiva. Luka Stojković je u 60. minuti precizno šutirao iz daljine, ali je domaći vratar Božidar Radošević odbio loptu koja je išla pod gredu.

I jedan i drugi trener su posegnuli za osvježenjima, Silvijo Čabraja već na poluvremenu, a Željko Sopić nakon sat vremena igre, što se treneru Gorice umalo isplatilo u 74. minuti. Tada je Kristian Fućak, koji je ušao u igru tri minute prije, pucao iskosa sa desetak metara, što je Čavlina uspio odbiti, a u nastavku akcije je sjajni vratar “Lokosa” obranio i Mrzljakov šut.

Ono što mu nije uspjelo u 74. minuti, Fućak je napravio 13 minuta poslije. Riječanin koji je u Goricu stigao iz Osijeka u zimskom prijelaznom roku na posudbu do kraja sezone, iskoristio je svoju brzinu i neodlučnost bivšeg hrvatskog reprezentativca Josipa Pivarića te prije njega došao do lopte u kontranapadu, sjurio se prema Čavlini i hladnokrvno, s ruba kaznenog prostora, svladao nemoćnog vratara Lokomotive koji je do tada bio najbolji pojedinac dvoboja.

Fućkov je to prvijenac u HNL-u, koji je Goričanima donio drugu prvenstvenu pobjedu u ovoj sezoni. Pola godine nakon što su pobijedili Lokomotivu sa 3-2 na svom stadionu, to su uspjeli ponoviti i ove kišne subote u veljači.

Utakmicu na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici sudio je Duje Strukan iz Splita.

Strijelac: 1-0 Kristian Fućak (87)