australia open

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić teško izborenom pobjedom 6:7 (4), 7:5, 6:2, 6:4 nad Nizozemcem Thiemom de Bakkerom probio se u 2. kolo Australian Opena, gdje ga čeka Španjolac Albert Ramos-Vinolas koji je u tri seta svladao Bornu Ćorića, dok je Ivo Karlović nakon gubitka prva dva seta predao meč Argentincu Federicu Delbonisu.

Karlović je bio 22. nositelj prvog Grand Slam turnira u sezoni i, nažalost, postao prvi od postavljenih igrača koji je završio svoj ovogodišnji nastup u Melbourne Parku. U trenutku kad je hrvatski tenisač odlučio predati meč, zbog bolova u lijevom koljenu, argentinski tenisač je vodio 7:6 (4), 6:4, 2:1.

Marin Čilić je, poput Karlovića, prvi set izgubio u tie-breaku te bio vrlo blizu gubitku drugog seta u kojem je zaostajao 1:4, a kod 4-:5 spasio i dvije set-lopte na servisu. Nakon što se izvukao iz te teške situacije i osvojio drugi set, otpor Nizozemca Thiema de Bakkera je popustio i 12. nositelj je izborio nakon dva sata i 53 minute borbe stigao do pobjede.

Nažalost, Čilićev suparnik u 2. kolu neće biti Borna Ćorić, već ljevoruki 28-godišnji Španjolac Albert Ramos-Vinolas koji je svladao hrvatskog tenisača sa 6:2, 6:2, 6:3. Španjolski tenisač je čak šest puta oduzimao servis Ćoriću, a 19-godišnji Zagrepčanin je propustio svih sedam prilika za break koje je imao u drugom i trećem setu te će na svoju prvu pobjedu u Melbourne Parku morati čekati još najmanje godinu dana.