453970060-651x450

U derbiju sedmog kola španjolskog nogometnog prvenstva Valencija je na Mestalli pobijedila Atletico Madrid 3:1, a pogodak za goste zabio je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, kojemu je to drugi gol sezone.

Domaćin je već nakon 13 minuta vodio 3:0 i praktički već tada riješio pitanje pobjednika. ‘Šišmiši’ su poveli u šestoj minuti nakon autogola Mirande. Minutu kasnije zabio je Andre Gomes, a savršeno otvaranje utakmice za Valenciju zaokružio je Nicolas Otamendi postigavši u 13. minuti pogodak za 3:0. Atletico je u 29. minuti smanjio golom Mandžukića. Tiago je opalio sa 20-tak metara, Diego Alves obranio, a hrvatski napadač je odbijanac glavom pospremio u mrežu.

Europski doprvak i španjolski prvak se mogao posve vratiti u susret u posljednjim trenucima prvog dijela, no Guilherme Siqueira je promašio jedanaesterac. U nastavku utakmice više nije bilo golova. U 89. minuti mrežu je zatresao Atleticov napadač Alessio Cerci, ali rukom zbog čega je dobio drugi žuti i time crveni karton.

Valencia je ovom pobjedom preuzela vodstvo na ljestvici sa 17 bodova, Barcelona je druga s bodom manje, ali i utakmicom manje, dok je na trećem mjestu Atletico Madrid sa 14 bodova.