mario mandžukić atletico olympiacos

U petom kolu nogometne Lige prvaka skupine A Atletico Madrid je razbio Olympiacos 4:0 te se plasirao u osminu finala, a junak je bio Mario Mandžukić koji je zabio hat-trick. U drugom dvoboju Juventus je slavio na gostovanju kod Mälmoa 2:0, donosi tportal.

Atletico je ‘debelo’ naplatio Olympaicosu za jedini ovosezonski poraz u elitnom UEFA natjecanju na startu sezone (2:3), a junak velike večeri na Vicente Calderonu bio je hrvatski napadač Mario Mandžukić. Naš reprezentativac zabio je svoj prvi hat-trick u dresu španjolskog prvaka te je postao i prvi nogometaš ovoga kluba koji je tri puta zatresao mrežu na istoj utakmici Lige prvaka.

Sastav Diega Simeonea je od početka pritisnuo. Na prvi gol se čekalo samo devet minuta. Gostujući vratar Roberto je pogriješio, dao je loptu u noge Juanfranu koji ju je gurno na pet metara gdje je bio Raul Garcia koji je pogodio za vodstvo. Nakon toga je uslijedio Manžukićev ‘šou’.

U 38. minuti, nakon ubačaja s lijeve strane i greške gostujućeg stopera Botije hrvatski napadač je zabio prvi gol. Druga dva je dodao u nastavku. U 62. i 65. je izmakao pozornosti svojih čuvara te je oba puta pogodio glavom. Mandžo je ove sezone zabio pet golova u Ligi prvaka, a igru je napustio u 69. minuti uz ovacije s tribina.

“Najvažnije je da smo nastavili pobjeđivati i igrati dobro. Uvijek je teško na početku sezone, ali smo naporno radili i iz utakmice u utakmicu smo sve bolji”, rekao je nakon susreta veznjak Atletica Raul Garcia.

U drugom dvoboju Juventus je u Švedskoj pobijedio Malmo 2:0 golovima Fernanda Llorentea (49), Carlosa Teveza (88).