Rudež

Do početka nove NBA sezone u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta igralo je ukupno 12 Hrvata, a od 29. listopada 2014. taj se broj povećao na 14 zaslužujući Bojanu Bogdanoviću i Damjanu Rudežu. Dodajmo kako se ukupno igralo 11 utakmica, a debitantski nastup upisao je i bivši centar Cedevite Jusuf Nurkić.

Mostarac Bojan Bogdanović, novi igrač Brooklyn Netsa, započeo je u prvoj petorci protiv Bostona, a utakmicu je nakon 26 minuta na parketu završio sa 7 koševa (šut iz igre 3-6) te je upisao 2 skoka i 2 izgubljene lopte. Međutim, Brooklyn je poražen 121:105, a najbolji igrač domaćih bio je povratnik nakon teške ozljede koljena Rajon Rondo koji je zamalo upisao triple-double (13 koševa, 15 asistencija i 7 skokova). Kod Netsa je najbolji bio BiH košarkaš Mirza Teletović sa 20 koševa (trice je gađao 4-6), prenosi Tportal.

Indiana Pacersi, momčad u kojoj igra 28-godišnji Zagrepčanin Damjan Rudež, upisala je pobjedu na startu NBA sezone. Sa 103:91 nadigrali su Philadelphia 76erse, a Rudež se u 15 minuta, koliko je igrao, nije upisao u strijelce (trice je gađao 0-2). Indianu su do pobjede predvodili Roy Hibbert sa 22 koša, osam skokova i sedam blokada, Donald Sloan je dodao 16 koševa i 10 skokova, a Rodney Stuckey 16 koševa i pet asistencija. Kod gostiju najefikasniji su bili Tony Wroten sa 22 koša, osam skokova i sedam asistencija, te Alexey Shved sa 18 koševa.

Svakako treba reći kako je svoj debitantski nastup upisao i bivši centar Cedevite Jusuf Nurkić koji je u dresu Denver Nuggetsa, u pobjedi 89:79 nad Detroit Pistonsima u 13 minuta upisao 5 koševa i 7 skokova.

Identični učinak kao i Nurkić upisao je u dresu Chicago Bullsa Crnogorac sa španjolskom putovnicom Nikola Mirotić (5 koševa i 7 skokova). Svoju prvu službenu utakmicu 209 cm visoki Mirotić odigrao je u Madison Square Gardenu gdje su njegovi Bullsi nadigrali New York Knickse 104:80.

Dodajmo još kako su Los Angeles Lakersi opet uvjerljivo poraženi. Ovaj puta bolji je bio Phoenix sa 119:99. Najbolji kod Sunsa bio je Eric Bledsoe sa 16 koševa, 6 skokova i 9 asistencija, a kod Lakersa Kobe Bryant sa 31 košem (šut iz igre 11-25).