hrvatska italija perišić niko kovač

Hrvatska je u nedjelju u Milanu nastavila svoj niz neporaženosti protiv Italije, koja je pak zadržala niz neporaženosti na svom San Siru. Utakmica četvrtog kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine, u kojoj su Daniele de Rossi i Ivica Olić upisali 100. nastup u reprezentativnom dresu, završila je podjelom bodova.

Premda je Hrvatska dobro otvorila utakmicu i prijetila iskusnom Buffonu udarcima Rakitića, Vide i Modrića već u uvodnih deset minuta, Italija je uspjela povesti iz prve ozbiljnije akcije. Zaza je ostavio loptu na udarac Candrevi, koji s 18 metara puca u Subašićev kut za 1:0 i postiže svoj prvi pogodak za Italiju.

Međutim, izabranici Nike Kovača brzo su uzvratili.

Igrala se 15. minuta kada je ostalo prostora na lijevoj strani, a Rakitić je poslužio Perišića, koji ulazi u kazneni prostor, gađa nisko po sredini gola, a lopta ispod Buffona prolazi u mrežu.

Na obje je strane tada pala razina povezanosti u igri, a u 28. minuti obojica su izbornika morali napraviti svoju prvu zamjenu. Zbog ozljede prepona izašao je Modrić, a ušao Kovačić, dok je Pasquala s druge strane zamijenio debitant Soriano.

Hrvatska je pri kraju prvog dijela, poslije dva opasna talijanska ubačaja s desne strane, opet bila opasnija. Srna i Rakitić okušali su svoje udarce iz daljine, a Olićev pokušaj nakon skoka Buffona i Mandžukića na gol-crti zaustavio je Ranocchia.

Subašić je odmah na početku nastavka morao zaustaviti Zazu, a Kovačić, Mandžukić i Rakitić potom su ponovno zaposlili Buffona. Hrvatska je držala loptu na talijanskoj polovici, plela mrežu oko obrane Azzurra, a El Shaarawy je s klupe donio dodatni žar igri domaćina.

Petnaestak minuta prije kraja sudac je privremeno povukao igrače s terena zbog baklji koje je ubacio dio hrvatskih navijača, ali susret je nakon prekida ipak nastavljen.

Strijelac Perišić propustio je zlatnu priliku za pobjedu Hrvatske u 87. minuti, kada je nakon Rakitićevog proigravanja pucao tik pored desne vratnice. Hrvatska i Italija tako ostaju na vrhu tablice s deset bodova, a u ožujku Kovačevi nogometaši dočekuju Norvežane, dok Italija gostuje u Bugarskoj.

U preostale dvije utakmice Skupine H, Norveška je na gostovanju pobijedila Azerbajdžan 1:0, a Bugarska je kod kuće remizirala s Maltom 1:1, uz promašeni jedanaesterac Popova.