andrej kramarić leicester arsenal

U 79. minuti je mogao je i do drugog gola, izašao je sam pred Ospinu i pokušao ga lobati, no vratar Arsenala je uhvatio loptu.

Hrvatski nogometni reprezentativac Andrej Kramarić zabio je svoj prvi pogodak u dresu Leicester Cityja, no to nije bilo dovoljno za osvajanje bodova protiv Arsenala koji je na stadionu Emirates slavio 2-1 u dvoboju 25. kola Premiershipa.

“Topnici” su poveli u prvom poluvremenu golovima Laurenta Koscielnyja (27) i Thea Walcotta (41), a nadu ‘fenjerašu’ Premiershipa u moguće čudo donio je Kramarić golom u 61. minuti. Bivši napadač Rijeke, Dinama i Lokomotive u 79. minuti je mogao je i do drugog gola, izašao je sam pred Ospinu i pokušao ga lobati, no vratar Arsenala je uhvatio loptu.

Pogodak je postigao i bivši hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić u pobjedi Hull Cityja 2-0 protiv Aston Ville. Jelavić je zabio vodeći gol na utakmici u 22. minuti, a pomogao mu je Villin branič Ciaran Clark od čije se noge lopta odbila i prevarila Brada Guzana. Bio je to Jelavićev sedmi pogodak ove sezone. Pobjedu Hulla potvrdio je Dame N’Doye u 74. minuti.

U derbiju kola Liverpool je pobijedio Tottenham 3-2. Strijelci za ‘redse’ bili su Lazar Marković (15), Steven Gerrard (53-11m) i Mario Balotelli (83), a za Spurse Harry Kane (26), Moussa Dembele (61). Dejan Lovren je ušao u igru u 68. minuti.

Queens Park Rangers je na gostovanju pobijedio Sunderland 2-0 golovima Leroya Fera (17) i Bobbyja Zamore (45). Bila je to prva gostujuća pobjeda londonskog kluba ove sezone nakon 11 uzastopnih poraza. Niko Kranjčar je odigrao cijeli susret za QPR.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 56 bodova, Manchester City ima 49 bodova, a Southampton i Arsenal po 45 bodova. No prva tri sastava imaju po utakmicu manje.