mandžukić atletico madrid

Mario Mandžukić ponovno je bio strijelac za Atletico, zabio je drugi i, pokazalo se, odlučujući pogodak u pobjedi svoje momčadi protiv Eibara.

Hrvatski reprezentativac zabio je svoj drugi pogodak za Madriđane. Prvi im je donio Superkup, a drugi tri boda u ne baš uvjerljivoj pobjedi protiv Eibara. Također, bio je to Mandžin prvi pogodak u Primeri. Na taj način najbolje je odgovorio na kritike s kojima se suočio nakon remija bez golova kod Rayo Vallecana u prošlom kolu, donosi goal.com.

Pokazao je Mandžo ponovno svoj forte, igru glavom. Sjajno je skočio na ubačaj Gabija iz slobodnog udarca s lijeve strane. Dočekao je loptu blizu druge vratnice, suparnički braniči izgledali su mali u tom njegovom “nebeskom” skoku. U 25. minuti bilo je već 2:0.

Mrežu gostiju načeo je Miranda na dodavanje Kokea u 11. minuti. I on je bio precizan iz udarca glavom. Činilo se da će Eibar biti “lak zalogaj” za domaćina, ali do kraja utakmice, Atletico je ipak morao strijepiti dok je trener Diego Simeone odrađivao drugu od osam utakmica suspenzije nakon isključenja u Superkupu protiv Reala.

Gosti su smanjili nakon prekrasnog pogotka s ruba 16-erca. Arrabarrena je petom dodao loptu za Abrahama koji je krenuo u dribling i potegnuo s lijeve strane. Pogodio suprotni kut Moyine mreže. Neobranjivo.

Prijetili su gosti, a najbolju priliku imali su u 87. minuti kada je Angel za nekoliko centimetara promašio vrata domaće momčadi. Madriđani su mogli odahnuti, ali je jasno da će, kao aktualni španjolski prvaci morati biti uvjerljiviji.

Mario Mandžukić igrao je do 67. minute kada ga je zamijenio Saul Niguez.