hrvatska u-16 u16 srbija

Završni nastup na Uefinom razvojnom turniru za igrače do 16 godina donio je hrvatskoj reprezentaciji i prvu pobjedu.

Nakon poraza od Slovenije te remija sa Škotima uz poraz na jedanaesterce, Hrvatska U-16 svladala je u Zagrebu vršnjake iz Srbije te tako pobjednički zaključila svoj nastup na turniru.

Srbija je, doduše, povela sredinom prvog poluvremena kada je strijelac bio Mihajlović.

Za preokret se u drugom poluvremenu pobrinuo dvostruki strijelac Ilić, pogocima u 50. i 60. minuti susreta.

U drugoj utakmici trećeg kola, Škotska i Slovenija odigrale su neriješeno 2:2, uz pobjedu Škotske nakon jedanaesteraca 7:6.

U-16: HRVATSKA – SRBIJA 2:1 (0:1)