argentina hrvatska 2 1 messia aguero sharbini niko kovač

Hrvatska nogometna reprezentacija poražena je u prijateljskoj utakmici u Londonu od Argentine 2:1. Kovačevi izabranici poveli su golom Sharbinija, ali nisu izdržali…

Mnogi su se pribojavali utakmice s Argentinom. Strahovalo se od rezultatskog debakla, jer je Hrvatsku očekivala kvalifikacijska utakmica s Italijom pa je Niko Kovač suprotstavio moćnoj južnoameričkoj reprezentaciji “rezervni sastav”. No dečki iz drugog plana izvukli su pristojan poraz, donosi tportal.

Protiv jedne od najboljih svjetskih momčadi Hrvatska je nastupila sa sedam debitanata, a priliku je dobilo 11 igrača iz Prve HNL čime se ovaj zanimljiv eksperiment Nike Kovača pokazao uspješnim. Uspio je odmoriti udarne snage za važan ogled u nedjelju u Milanu, te isprobati niz mlađih igrača koji do sada nisu imali previše prilika.

U uvodnim minutama hrvatski nogometaši nisu izgledali ni najmanje impresionirani sa zvijezdama na drugoj strani. Prelazak iz faze obrane u napad funkcionirao je u tim trenucima sjajno, a nagrada je stigla u 12. minuti. Kovačić se othrvao u sredini terena, gurnuo na lijevu stranu za Sharbinija koji je odmah opalio s 15 metara i pogodio za 1:0.

Nakon toga je Argentina pojačala pritisak i u velikoj mjeri zagospodarila terenom. Srećom po “kockaste” velike prilike Aguera i Messija nisu bile iskorištene. Najveće zvijezde “gauča” nisu bile precizne ili je tu bio odlični vratar Kalinić.

U nastavku su aktualni svjetski viceprvaci brzo stigli do preokreta. Prvi gol je pao uz sudačku pomoć. Ansaldi je u 49. minuti pucao, lopta je u ruku pogodila Aguera i otišla u mrežu. Glavni arbitar Marriner se nije oglasio. Osam minuta kasnije Kalinić je u šesnaestercu srušio Aguera, a siguran s bijele točke bio je Messi.

Do kraja utakmice Hrvatska nije imala snage ozbiljnije zaprijetiti dok su “gauči” propustili uvjerljivije slaviti, Tevez je zapucao zicer, Messi pogodio vratnicu… Hrvatska s “B” sastavom je tako upisala očekivani poraz, ali koji nije nešto pretjerano bolan.

Sada je pred Kovačem puno važniji ispit. Gostovanje na San Siru protiv Italije u sklopu kvalifikacija za EURO 2016.