cedevita maccabi ukić

Zagrebačku Cedevitu svi su već prežalili uoči gostovanja kod Maccabija u Tel Avivu u sklopu četvrtoga kola skupine B Eurolige, no igrači Jasmina Repeše šokirali su europske prvake i nakon tri poraza u prva tri kola prvi put pobijedili s 83:73 (26:22, 18:18, 24:17, 15:16)!

Cedevita je u prva tri kola upisala tri poraza, a potom u Tel Avivu priredila senzaciju. Momčad Jasmina Repeše je od prve do posljednje minute odigrala sjajno.

Nakon što je u prvoj trećini gubio i s deset koševa zaostatka (18:8), Maccabi je u drugoj dionici stigao do izjednačenja (26:26). Međutim, Cedevita je serijom 8-0 pobjegla na 34:26, a potom i do plus deset (37:27). Maccabi je smanjio na 37:36, no gosti su do poluvremena zadržali prednost od četiri koša viška (44:40).

U trećoj četvrtini je Maccabi ponovo izjednačio (47:47, 49:49), ali su Repešini odabranici pobjegli na plus 11 (62:51). U posljednju dionicu Cedevita je ušla sa 11 koševa viška (68:57) i prednost je znalački sačuvala.

Najefikasniji igrači u redovima Cedevite bili su Roko Leni Ukić sa 17 koševa i šest asistencija, Nemanja Gordićje ubacio 16 koševa uz četiri skoka, Fran Pilepić je dodao 14, a Miro Bilan (osam skokova) i Mario Delaš (devet skokova) po deset koševa. Kod Maccabija najefikasniji su bili Jeremy Pargo sa 24 koša, te Devin Smith s 14 koševa i sedam skokova.

Cedeviti je to bila prva pobjeda u skupini, dok Maccabi ima omjer 2-2.