sanches arsenal slaven bilić bešiktaš

Alexis Sanchez golom u 46. minuti donio je 1:0 pobjedu Arsenalu nad Bešiktašom na Emiratesu plasiravši se u LP. Slavena Bilića čeka Europska liga.

Nogometaši Arsenala 17. sezonu zaredom nastupit će u natjecanju Lige prvaka nakon što su u uzvratnoj utakmici play-offa svladali Bešiktaš na Emiratesu 1:0, donosi goal.com.

Junak ‘topnika’ u još jednom borbenom okršaju, nakon što je prvi u Istanbulu završio 0:0, bio je Alexis Sanchez, koji je krajem prvog poluvremena zabio odlučujući gol kojim je poslao Slavena Bilića i njegove igrače u Europsku ligu.

Bešiktaš je pun samopouzdanja došao u London u namjeri da izbori prvi plasman u LP nakon pet godina, no unatoč jakom otporu nije uspio prirediti iznenađenje. U tvrdom prvom poluvremenu dominirao je Arsenal, no bez pravih prilika, dok su gosti svoju priliku čekali iz protuudara. Najspornija situacija dogodila se u 41. minuti kad je u Arsenalovom kaznenom prostoru pao Ramon, a Bešiktaš je tražio jedanaesterac smatravši da ga je Wilshere srušio s leđa. Sudac Proenca ostao je nijem.

Ključni trenutak dogodio se u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela kad je Sanchez zabio za vodstvo ‘topnika’ što mu je bio prvijenac u novom klubu.

Nakon proigravanja Wilsherea na desnu stranu, Čileanac je pogodio suprotni kut Zenginog gola za 1:0. Gosti su u nastavku pokušavali izjednačiti, ali su naišli na čvrstu Arsenalovu obranu, koja je u 75. minuti ostala bez jednog igrača. Zbog drugog žutog kartona isključen je Mathieu Debuchy, ali unatoč brojčanoj prednosti i žestokom pritisku, Turci nisu uspjeli zabiti gol do kraja utakmice.

Arsenal je zasluženo prošao u LP jer gosti nisu uspjeli u 90 minuta nijedan udarac u okvir gola, a svoje protivnike ‘topnici’ će saznati u ždrijebu, koji će se održati u četvrtak u 17.45 sati. Engleska će tako ove sezone imati četiri predstavnika u Ligi prvaka (Manchester City, Liverpool, Chelsea i Arsenal) kao i Njemačka te Španjolska.

Od ostalih utakmica treba izdvojiti visoku pobjedu Bayera protiv Kopenhagena koji je tako potvrdio prolaz dalje, baš kao i Athletic Bilbao koji je pobijedio Napoli 3:1. A odličan rezultat postigao je i Malmö koji je pobijedio Salzburg 3:0 i tako nadoknadio minus iz prve utakmice u kojoj je poražen 1:2.